Yeni Tip Koronavirüs Salgınında İlk Beş Yaştaki Çocuklarımızın Gelişimini Destekleme Rehberi

Koronavirüs-Salgını
PDF İndir

YENİ TİP KORONAVİRÜS SALGININDA

İLK BEŞ YAŞTAKİ ÇOCUKLARIMIZIN GELİŞİMİNİ DESTEKLEME REHBERİ

(1) Yorum


  • Kategori:

Çocuklarımızın Gelişimini Destekleme Rehberi

ÖNSÖZ

 

          Bebeklik ve erken çocukluk dönemi gelişimin en hızlı ve verimli olduğu dönemdir. Çocukların gelişimi ise ailelerin sağladığı şefkatli, destekleyici bakım, ilgi ve uygun öğrenme olanakları ile olmaktadır. Bu kitap, koronavirüs salgını döneminde bebeklerimizin ve küçük çocuklarımızın gelişimini desteklemeye yardımcı olmak amacıyla Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Gelişimsel Pediatri Bilim Dalı ve Gelişimsel Pediatri Derneği tarafından hazırlanmıştır.

          Bu kitabın temeli Gelişimsel Pediatri bilimidir. Kitabın hazırlanmasında Dünya Sağlık Örgütü Geliştiren Bakım Çerçevesi (WHO Nurturing Care Framework) ve bilim dalımızda geliştirilen Uluslararası Gelişimi İzleme ve Destekleme Rehberi (GİDR) esas alınmış, diğer bilimsel kaynaklar ve deneyim birikimimiz kullanılarak koronavirüs salgını döneminde gelişimi desteklemeye özgü eklemeler yapılmıştır.

          Kitabın hazırlanması ve yaygınlaştırılmasında emeği geçen herkese, özellikle bilgelikleri ve paylaşımları ile bize yol gösteren aile ve çocuklara sonsuz teşekkür ederiz.

 

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı

Gelişimsel Pediatri Bilim Dalı ve

Gelişimsel Pediatri Derneği

Yorumlar (1)

Fatma Erdem Boyu
Fatma Erdem Boyu
2021-05-29 13:40:59

Faydalı işler yapmanın önemini anlatan sevimli bir kitap

Yorum Ekleyin